ZADZWOŃ: 693 – 197 – 566

Kompresory klimatyzacji

Zajmujemy się profesjonalną regeneracją oraz sprzedażą sprężarek klimatyzacji. W ofercie posiadamy sprężarki do większości marek pojazdów.

Klimatyzacja samochodowa odpowiada za regulację temperatury i wilgotności powietrza w aucie. Jest ona częścią układu wentylacji i ogrzewania w samochodzie.

Wilgotne powietrze, które klimatyzacja samochodowa zasysa z zewnątrz samochodu, kierowane jest na parownik, gdzie ulega schłodzeniu. Następnie wilgoć zostaje skroplona na zimnym wymienniku i w postaci wody odprowadzana poza pojazd. Osuszone powietrze trafia do nagrzewnicy samochodu, gdzie w zależności od pory roku jest ogrzewane lub jest pozostawione bez zmian.

Porą jesienną lub zimową, po włączeniu ogrzewania i rozgrzaniu nagrzewnicy, można otrzymać suche a zarazem ciepłe powietrze. Nie zawiera ono cząsteczek wody, dzięki czemu pozwala szybko i sprawnie odparować szyby w aucie. Porą letnią ogrzewanie jest wyłączone. Dzięki temu powietrze, które jest już schłodzone w parowniku, przedostaje się przez zimną nagrzewnicę i odpowiednio schłodzone trafia do kabiny. Pozwala to skutecznie obniżyć temperaturę w aucie, co jest szczególnie przydatne w czasie upałów. Klimatyzacja samochodowa jest więc potrzebna nie tylko w lecie, ale również jesienią i zimą.

KONTAKT

Regenerum-Auto

regenerum.auto@interia.pl

693 197 566
Wrocław